5 SHOTÓW

Czołem Ekipo !

Kolejny tydzień za nami.
Dosięga nas już połowa wrześnie, zanim się obejrzymy będę pisał świąteczne szoty a potem już wakacyjne , czas leci nieubłaganie, więc wrzucę Wam dzisiaj kilka sensownych rzeczy, aby mijał Wam w robieniu, czytaniu i słuchanie przyjemnych rzeczy.

Szot #nr. 1 - Co będę czytał

Jak to zwykle bywa w prezentach urodzinowych dostałem sporo książek. Jedną z nich jest biografia Clinta Eastwooda, czyli bezwzględnie jednej z najciekawszych postaci w historii kina współczesnego – twardziela, który spowodował, że wszystkie rosoły u Babci w niedzielę mijały przy wspólnym oglądaniu Westernów na TVP 1 – kiedy jeszcze dało się ją oglądać.

Tę książkę sprezentował nikt inny jak wszechmocny Zen Jaskiniowca – więc pewnie widział tam parę rzeczy dla mnie – dlatego od razu zabrałem się za czytanie !

Szot #nr. 2 - Jaki podcast zwrócił moją uwagę

Nie tyle co podcast, co monolog Layne Nortona, który dokładnie punktuje pewne tezy w badaniu z punktu numer 4.

POLECAM !

Szot #nr. 3 - Co obecnie oglądam

Rzadko oglądam dramaty, szczególnie, że nie lubię się programować, swój wolny czas wolę poświęcać na lekkie i przyjemny filmy, albo dokumenty lub filmy z których mogę wyciągnąć jakieś przesłanie – w tym tygodniu na Netflixie pojawił się The Way Back – film z Benem Affleckiem ( który dla mnie jest najlepszym batmanem. You can hate me now) opowiadający historię człowieka z nałogami, który wraca do sportu jako trener koszykówki w szkole katolickiej.

GENIALE.

Polecam.

Szot #nr. 4 - Badanie, które zrobiło na mnie największe Wrażenie

Ostatnio pojawiła się publikacja, która miała na celu wprowadzenie w obieg nowej teorii, mówiącej  o tym, że to nie wina nadmiaru kalorii, które powoduje epidemie otyłości.

Wiele elementów tej tezy tworzy sens – jednak w myśl, tego co już wiemy w kontekście fizjologii i termodynamiki naszego ciała, niestety nie znajduje potwierdzenia.


Oczywiście jestem zwolennikiem podejścia CICO, ale uważam, że jest również nieco więcej grane w kontekście naszego ciała, niż tylko kontekst kalorii – badania, które by się tym zajęły miałby sporo sensu, ale umówmy się, nie w ten sposób.

Link do badania >> CLICK CLICK <<

Szot #nr. 5 - cytat, który kontempluje

Niektórzy ludzie mówią, że można robić wszystko, bo żyje się tylko raz i dlatego trzeba łapać każdą okazję. Natomiast ja uważam, że właśnie dlatego, iż żyje się tylko raz, nie można robić wielu rzeczy, na przykład zawstydzających lub niegodnych, bo już nie będzie się miało drugiego życia, aby to naprawić.“

Waldemar Łysiak

Jeżeli nie czytaliście Twórczości tego Pana – to polecam nadrobić.

PS.

u Marcina Osmana pojawiła się już książka Pokerowa Twarz Czarne Serce – czyli jedna z książek, która pchnęła Rafała Mazura to nagrani podcastu o Alter Ego 

 

Na kod Fitmaker macie 10% rabatu na zakupy